Stres Ve Kalp Göğüs Ağrısı Nedenleri ?

Stres Ve Kalp Göğüs Ağrısı Nedenleri ?

Stres ve kalp, sağlığı arasında ters yönlü bir ilişki bulunmaktadır. Stres insan sağlığını hem ruhsal açıdan hem de fiziksel açıdan olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar stresten uzak bir hayat tarzını yakalamak gerekir. Tabi bu durumu günümüz modern çağında pek mümkün olamamaktadır. Stersi insan sağlığı üzerinde ki en büyük etkisi kalp sağlığına olmaktadır. Kalp sağlığı insan vücudu için oldukça önem arz etmektedir. Özellikle stres içerisinde bir hayat tarzını benimsemek bir süre sonra beraberinde pek çok kalp hastalığını getirebilir. Özellikle ilerleyen yaşlarda kalp krizi yaşanmasının en temel sebebi de strestir.

Kalp sağlını korumak için stresle mücadelede yapılması gerekenler nelerdir?
Bunun için yapılması gereken en önemli şey sosyal bir varlık olarak hayatı devam ettirirken ruh sağlığına da önem vermektir. Tıpkı bir toprak gibi vücudun da bazen nadasa bırakılması gerekir.

Stres Ve Kalp

Bu nedenle hafta sonları ya da gün içerisinde mutlaka beden ile birlikte zihnin de dinlendirilerek deşarj olması sağlanmalıdır. Arada sırada dinlenmek amacıyla kendinize ödül verin ve size uygun tatil programları yapın.
Kalp sağlığınızı korumak için her şeye hak ettiği kadar değer ve önem verin. Bazı şeylere çok fazla değer atfedip hırs yapmak sizi hayatta umduğunuz kadar mutlu etmeyebilir. Unutmayın ki sağlık elden gittikten sonra kazandığınız hiç bir şeyin gözünüzde bir değeri olamayacaktır.
Kalp sağlığı ve tedavisi için beden ve yaşınıza uygun sizi rahatlatacak fiziksel aktiviteler belirleyin. Bu etkinlikleri düzenli olarak yapmayı alışkanlık haline getirdiğinizde stresi kontrol altına alarak kalp sağlığını korumuş olacaksınız. Elbetteki daha stres ve kalp için yapılması gereken daha pek çok şey bulunmaktadır. Unutmayın ki hayatta sizin için sizden daha değerli bir şey olamaz.  .